Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme ameliyatları, kişinin vücudunda çeşitli nedenlerle istenmeyen bir görünüm oluşması durumunda uygulanan ve bu durumu ortadan kaldırmayı amaçlayan operasyonlardır. Aşırı kilo alıp verme veya hamilelik sonrası oluşan fazla derinin alınmasını amaçlar. Veya vücutta genetik olarak var olan veya sonradan oluşan deformasyonları veya asimetriyi gidermeye yönelik operasyonlardır. Kişinin durumuna ve tercihlerine göre tek başına veya kombinasyon halinde uygulanabilir.

LIPOSUCTION NEDEN YAPILIR?

Vücuttaki bölgesel yağları almak için uygulanan liposuction, cilt altındaki fazla yağ dokusunu almak için uygulanır. Liposuction yöntemi ile karın, yanlar, sırt, kalça, popo ve kollardaki fazla yağ dokusu ve ayrıca gıdı bölgesi vakum yöntemiyle alınır ve yağın alındığı bölgede şekillendirme hedeflenir.

LIPOSUCTION NASIL YAPILIR?

Ameliyat genel anestezi ile uygulanacak alanların büyüklüğüne göre ortalama 1-3 saat sürmektedir. Yaklaşık 3-5 mm’lik kesilerden uygulanır. Bölgesel yağların düzeltilmesi için uygulanan liposuction genellikle karın, kol ve uyluk germe ameliyatları ile kombine edilir. Uygun kişilere ameliyat öncesi konsültasyon ve testler sonucunda uygulanabilir.

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

Küçük ve kısıtlı alanlar için lokal anestezi ile uygulama planlanabilir. Ameliyat günü hastanede geçmektedir. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem, gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. İlk 4-5 hafta korse kullanılması önerilir. Ameliyattan sonraki 2 hafta ağır sporlar önerilmemektedir.

Liposuction

Liposuction, vücuttaki yağ dokularının vakum yöntemiyle alınmasını sağlayan en sık uygulanan estetik cerrahi operasyonlardan biridir. Bu işlem bir kilo verme yöntemi olmayıp bölgesel şekillendirme için uygulanmaktadır.

ABDOMINOPLASTY

Karın germe operasyonları genellikle göbek çevresindeki fazla sarkan deri dokusunu çıkarmak ve karın duvarındaki gevşek dokuları sıkılaştırmak için yapılır.

ABDOMİNOPLASTİ (KARIN GERME) NEDEN YAPILIR?

Karın germe ameliyatı, aşırı kilo değişimi yaşayan kişilere ve doğumdan sonra cilt çatlakları ve karında yağ birikimi ile birlikte karın bölgesinde deri sarkması ve yağ birikimi olan kişilere uygulanır. Hamilelik döneminde gevşeyen karın kaslarının etkisi nedeniyle karında gevşek bir görünüm oluşabilir ve kişinin vücut hatlarının bozulması orantısızlıkların oluşmasına neden olabilir. Bu durum kişiyi hem sağlık hem de görünüm açısından olumsuz etkiler. Abdominoplasti bu durumdan kaynaklanan sorunları hem fiziksel hem de sosyal olarak ortadan kaldırmayı amaçlar.

ABDOMİNOPLASTİ (KARIN GERME) NASIL YAPILIR?

Karın germe ameliyatı öncesi diyet uygulanırsa kilo verme süreci doktor tarafından gerekli testler dahilinde değerlendirilir ve kişinin ideal kiloya düşmesini beklemek sonuçların daha başarılı ve planlı düzeyde olmasını sağlar. Ameliyattan 2-3 hafta önce sigaranın bırakılması önerilir. Operasyon genellikle liposuction ile kombine edildiğinden operasyon sonrası 4-6 hafta korse kullanılması vücut şekline uyum ve ödemin hızlı gerilemesi açısından iyileşme sürecini hızlandırabilir. Ameliyat genel anestezi altında ortalama 3 saat sürer. Kesi izlerinin bikini çizgisinin altında kalması planlanır.

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

Ameliyattan sonra hasta ortalama 2 gün hastanede kalır. Hastanede kalış süresince belirli bir süre hafif eğimli bir pozisyonda yürümeniz önerilir. Ameliyat sonrası 4-6 hafta korse kullanımı vücut şekline uyum ve ödemin hızlı gerilemesi açısından iyileşme sürecini hızlandırabilir. Ameliyattan sonra mümkün olduğunca uygun bir pozisyonda yürümeniz önerilir. Yürümek, komplikasyonları azaltmada ve iyileşmeyi hızlandırmada etkilidir. Karın germe işleminden sonra kişi ilk iki hafta ağır aktivitelerden kaçınmak şartıyla günlük hayatına dönebilir. Ortalama 5-6 hafta sonra spor gibi aktivitelere dönüş mümkündür. Ameliyattan sonra tam sonuç ortalama 4-6 ayda ortaya çıkar.

KOL GERME AMELİYATI NEDEN YAPILIR?

Kilo kaybı, yağ birikimi veya yaşa bağlı elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan cilt fazlalığı kişiyi rahatsız edebilir. Bu genellikle kilo verme ameliyatlarından sonra görülür. Bu durumda kol estetiğinde kişinin durumu göz önünde bulundurularak liposuction veya kol germe operasyonları tercih edilebilir.

KOL GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Kol sarkmalarında kullanılacak yöntem cilt elastikiyetine ve cilt altında ne kadar yağ olduğuna göre değişir. Cilt sarkması hafif ve deri altı yağ birikimi fazla ise liposuction tercih edilebilir. Bu sayede dolgun görünümlü cilt sarkmaları bir miktar giderilebilir ve iyileşme süreci daha kısa sürede gerçekleşir. Ancak cilt sarkması ilerlemişse kol germe operasyonu uygulanır. Deri altındaki yağ dokusunun durumu göz önüne alındığında kol germe operasyonu genellikle liposuction ile birlikte yapılabilir. Kesi izi, kol arkasının ortasında bir çizgi şeklinde şekillendirilir.

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

Ameliyat genel anestezi altında ortalama iki saat sürer. Ameliyat günü hastanede geçirilir. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem, gerginlik ve rahatsızlık olabilir. İlk 4 hafta korse kullanılması önerilir. Ameliyattan sonra 5-6 hafta ağır sporlar önerilmez. İlk başta belirgin olan izler kişiden kişiye farklılık gösterse de ameliyat sonrası uygulanacak medikal tedaviler ile zamanla cilt rengine yaklaşacaktır.

KOL GERME AMELİYATI

Kol germe, koldaki sarkmış deri dokusunun çıkarılmasını amaçlayan estetik bir operasyondur.

UYLUK GERME AMELİYATI

Uyluk germe ameliyatı, uyluk bölgesindeki sarkık deri dokusunu gidermek ve rahatsız edici görünümü ortadan kaldırmak için üst bacak bölgesine yapılan estetik bir operasyondur.

UYLUK GERME AMELİYATI NEDEN YAPILIR?

Aşırı kilo kaybı, ciltte yağ birikmesi, sık kilo değişimi, hamilelik veya yaşa bağlı olarak elastikiyet kaybı rahatsız edici olabilir ve bu durum genellikle kilo verme ameliyatlarından sonra görülür. Bu durumda uygulanan yöntem kişiye göre değişiklik gösterebilir. kalça estetiği. Liposuction veya uyluk germe operasyonları kişiden kişiye tercih edilebilir. Kullanılacak yöntem cildin elastikiyetine ve cilt altındaki yağ birikiminin durumuna göre değişir. Cilt sarkması hafif ve cilt altı yağ birikimi fazla ise liposuction ve plazma ile sıkılaştırma tercih edilebilir. Bu sayede cilt sarkmaları bir ölçüde giderilebilmekte ve iyileşme süreci daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Cilt sarkmasının fazla olduğu durumlarda uyluk germe operasyonu uygulanır.

UYLUK GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Ameliyat genel anestezi ile ortalama 2-4 saat sürer. Ameliyat günü hastanede geçmektedir. Uyluk üst hattında veya uyluk iç kısmında uzanan iz, kişinin ihtiyacına göre hem üst uyluk hattında hem de uylukta birlikte planlanabilir ve doku alındıktan sonra onarım sağlanır. Kesi yeri kişinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanır.

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

Ameliyattan sonraki ilk haftalarda ödem, gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. Ameliyattan sonra 4-5 hafta korse kullanılması önerilir. Uyluk germe işleminden sonra kişi ilk iki hafta ağır aktivitelerden uzak durmak şartıyla günlük hayatına dönebilir ve ortalama 5-6 hafta sonra spor gibi aktivitelere dönebilir. Kontrolsüz ve aşırı hareket yara iyileşme bozuklukları oluşturabilir.

PLAZMA PROSEDÜRÜ NEDEN GERÇEKLEŞTİRİLDİ?

Gıdı, çene, kol, uyluk, karın bölgesi, sırt ve yanlar gibi ciltte sarkmanın yaygın olduğu bölgelerde kullanılır. Fazlalık ve sarkık cildi sıkılaştırmayı amaçlar. Özellikle aşırı kilo verme sonrası uygulanan liposuction işleminde cilt altı yağ dokusunun azalması ile birlikte ciltte gevşeme ve sarkmalar gözlemlenebilir. Bu durumun önüne geçmek için vücut şekillendirme ameliyatları ile birlikte Argo plazma kullanılması önerilir.

PLAZMA NASIL YAPILIR?

Plazma gevşemiş kolajen liflerini sıkılaştırır ve yeni kolajen üretimini uyarır. Bu yöntem, diğer yapılara zarar vermeden sadece gerekli dokuyu sıkılaştırmayı amaçlar. Uygulama, Argon Plazma’nın özelliklerini radyo dalgaları ile birleştiren Argo Plazma jeneratörü ile gerçekleştirilir.

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

İşlem sonrası iyileşme süresi uzun olmayıp kombine ameliyatlara göre değişmektedir. İlk etki operasyondan hemen sonra görülse de tam sonuç 2-3 hafta sonra görülür.

PLAZMA

Tıbbın birçok alanında yıllardır kullanılan Plazma Teknolojisi karın germe, kol germe, 360 derece liposuction ve benzeri vücut şekillendirme operasyonları ile birlikte kullanılmasını önerdiğimiz bir tedavi yöntemidir. Özellikle plastik cerrahide vücut şekillendirme operasyonları, aşırı kilo kaybından kaynaklanan sarkmış cildi gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir.

BBL ( Brezilya Popo Kaldırma ) Ameliyatı

Brezilya popo kaldırma ameliyatı olarak da bilinen Bbl, kalça boyutunu artırmak veya kalça şeklini iyileştirmek ve hacimli, dolgun, kıvrımlı popo hatları vermek için yapılan bir ameliyattır.

BBL Prosedürü Neden Yapılır?

BBL ameliyatını yaptırmak için birkaç farklı sebep vardır. Bunlardan biri kalça şeklini kontürlemek ve belirgin hatlar oluşturmak diğeri ise kalça ya da popo boyutunu büyütmektir. Bazı hastalar ise vücut proporsiyonlarını daha dengeli bir görünüme getirmek için BBL ameliyatı olmayı tercih ederler.

BBL Prosedürü Nasıl Gerçekleştirilir?

BBL ameliyatı genel anestezi altında yapılır yaklaşık 4 saat sürer ve hasta iki gece hastanede kalır. Hastanın bel çevresinden ve karnından alınan yağlar belli bir prosesten geçirildikten sonra enjeksiyona hazır hale getirilir ve kalça ya da popoya enjekte edilir. Enjeksiyon deri ile kas arasına uygulanır. Toplamda transfer edilen yağın 60%’ı vücutta ömür boyu kalır ve hacmini korur.

BBL işleminin ameliyat sonrası süreci?

Ameliyat sonrası morluk, şişlik oluşabilir ve hasta liposuction ve enjeksiyon bölgesinde hafif ağrı hissedebilir. Genellikle bu ağrı ağrı kesicilerle kontrol altına alınır ve azaltılır.
BBL işleminden sonra 6 hafta süreyle baskılı giysi giyilmesi gerekir.
Genellikle drenler işlemden 3-4 gün sonra çıkarılır. Hastanın enjeksiyon bölgesine baskı yapmaması için 6 hafta boyunca özel bir BBL yastığı ile oturması ve uyuması gerekir. Nihai sonucun %80’i 2 ay sonra görülür. Nihai sonuç ameliyattan bir yıl sonra ortaya çıkar.

Mommy Makeover ( Annelik Estetiği ) Neden Yapılır?

Özellikle hamilelik ve doğum sonrası hormonlar ve kilo alımı nedeniyle bir kadının vücudu değişir. Bu da sarkık bir cilt sorununa neden olabilir ve vücudun farklı bölgelerinde şekil bozuklukları meydana gelebilir. Bu nedenle hastaların aynı seansta veya birbirini takip eden farklı seanslarda farklı işlemlere ihtiyacı olabilir. Hamilelik izlerini silmek ve istenilen görünüme kavuşmak için anne estetiği ameliyatı yapılır.

Mommy Makeover ( Annelik Estetiği ) İşlemi Nasıl Yapılır?

Anne estetiği ameliyatı tek seansta farklı ameliyatları içerdiğinden ve genel anestezi altında yapıldığından 2 gece hastanede kalmayı gerektirir. Anne estetiği ameliyatları yine kombine ameliyatlara göre yaklaşık 4,5 – 6 saat sürmektedir. Hastalar yaklaşık 10 gün İstanbul’da kalmalıdır.

Mommy Makeover ( Annelik Estetiği ) Ameliyat Sonrası Süreç?

Ameliyat türlerine göre anne estetiği sonrası hasta ameliyat sonrası korse giymeli ve 6 hafta boyunca ağır cisimler taşımamalıdır. Tüm insizyon hatları steristriplerle kapatıldığı için hastaların günlük pansuman bakımına ihtiyacı yoktur ancak enfeksiyon riskinden kaçınmak için stripler kuru tutulmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise hasta sigara içiyorsa ameliyattan 4 hafta önce ve ameliyattan 4 hafta sonra sigarayı bırakmalıdır çünkü sigara kan dolaşımını etkiler ve ameliyat sonrası yara iyileşme sorunlarına neden olabilir. Bir hasta yara iyileşmesi sorunları yaşıyorsa, genellikle günlük pansuman bakımı ve antibiyotik kremlerle tedavi edilir. Genellikle nihai sonucun %80’i işlemden 2 ay sonra görülür. Hastalar nihai sonuçlarını ameliyattan 1 yıl sonra görebilirler.

Mommy Makeover ( Annelik Estetiği )

Anne estetiği, hastanın hamilelikten önceki vücut görünümüne kavuşması için yapılan ameliyatların bir kombinasyonudur. Örneğin meme ameliyatları ile vücut şekillendirme veya karın germe ve meme dikleştirme ve hastanın ihtiyacına göre daha birçok seçeneğin bir kombinasyonu olabilir.

Size en uygun tedavi yöntemlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınız için iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.