Meme Estetiği

Meme estetiği, kişinin memeden memnun olmadığı asimetri, aşırı büyüklük, küçüklük veya sarkıklık gibi düzeltmeleri yapmayı amaçlayan estetik ameliyatlardır.

Meme Büyütme Neden Yapılır ?

Meme boyutunun çok küçük olduğunu hisseden veya memelerinde asimetri olan kadınların vücut hatlarını düzeltmek için uygulanan meme büyütme, memelerin asimetrik olduğu durumlarda implantlarla meme boyutu dengelenerek düzeltilebilir.

Meme Büyütme Ameli̇yat Nasil Gerçekleşti̇ri̇lir ?

Meme estetiği ameliyatları genel anestezi altında genellikle ortalama bir buçuk saat sürer. Ameliyat günü hasta hastanede kalır. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem, gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. Meme büyütme ameliyatında protez kullanılır ve protezin operasyon sonrası oluşturduğu hacim ve gerginlik özellikle ilk haftalarda rahatsızlık verebilir. Meme estetiği sonrası kişi ilk yedi ila on gün sonra günlük hayatına dönebilir, genellikle ameliyattan sonraki ilk üç ay meme üzerine yatılmaması ve ilk dört hafta destekli korse kullanılması önerilir. . Özellikle ilk haftalarda korse kullanımı ödemin gerilemesi için çok önemlidir. Ameliyattan iki ila üç hafta sonra hasta yan yatmaya başlayabilir, ortalama dört ila altı ay sonra havuza ve denize rahatlıkla girebilir. Meme estetiği ameliyatlarının sonuçları tam olarak dört ile altı ay arasında gözlenebilmektedir.

Ameli̇yat Sonrası Süreç Nasıldır ?

Ameliyat günü hasta hastanede kalır. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem, gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. Meme büyütme ameliyatında protez kullanılır ve protezin operasyon sonrası oluşturduğu hacim ve gerginlik özellikle ilk haftalarda rahatsızlık verebilir. Meme estetiği sonrası kişi ilk yedi ila on gün sonra günlük hayatına dönebilir, genellikle ameliyattan sonraki ilk üç ay meme üzerine yatılmaması ve ilk dört hafta destekli korse kullanılması önerilir. . Özellikle ilk haftalarda korse kullanımı ödemin gerilemesi için çok önemlidir. Hasta operasyondan iki ila üç hafta sonra yan yatmaya başlayabilir, ortalama dört ila altı ay sonra havuza ve denize rahatlıkla girebilir.

Meme Büyütme

Meme büyütme, çeşitli nedenlerle göğüsleri büyütmek için yapılan bir ameliyat türüdür.

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatında kişinin vücut yapısına ve istenilen boyuta yakın boyut ve formu sağlayacak meme şekline ulaşılması amaçlanır.

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır ?

Meme, gelişimsel, hamilelik, aşırı kilo alımı veya hormonal problemler gibi nedenlerle istenilenden daha büyük bir yapıya kavuşabilir. Bu durumda hastalar sırt ve boyun ağrısı, meme altında enfeksiyon, kızarıklık ve kaşıntı, şekil bozukluğu, vücutta duruş bozukluğu gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Bu durum fiziksel boyutunun yanında sosyal olarak da rahatsız edici olabilir. Meme küçültme ameliyatı bu sorunları olabildiğince ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır.

Meme Küçültme Ameli̇yatı Nasıl Yapılır ?

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi ile ortalama üç saat sürer. Ameliyat, memenin kişinin vücut yapısına uygun boyut ve formu ve istenilen büyüklüğü sağlayacak şekilde planlanır. Ameliyat 18 yaşından sonra yapılabilse de emziren bireylerde emzirme tamamlandıktan sonra en az 6 ay olarak planlanmalıdır.

Ameli̇yat Sonrasi Süreç Nasildir?

Ameliyat günü hastanede geçmektedir. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem ve gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. Özellikle meme estetiği sonrası ilk haftalarda kişi ilk yedi ila on gün sonra günlük hayatına dönebilir, genellikle ameliyattan sonraki ilk üç ay meme üzerine yatılmaması ve destekli korse kullanılması önerilir. ilk dört hafta için. Özellikle ilk haftalarda korse kullanımı ödemin gerilemesi için çok önemlidir. Hasta operasyondan iki ila üç hafta sonra yan yatmaya başlayabilir, ortalama dört ila altı ay sonra havuza ve denize rahatlıkla girebilir. Meme estetiği ameliyatlarının sonuçları tam olarak dört ile altı ay arasında gözlenebilmektedir. Meme dokusu da alındığı için ameliyat sonrası emzirme etkilenebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Neden Yapılır ?

Hamilelik, emzirme, kilo alma ve yaşlanma gibi faktörler memenin sarkmasına neden olabilir. Meme dokusunun üst kısmı boşalır ve geçen zamanla orantılı olarak meme ve meme ucunun aşağı doğru yer değiştirmesi artar. Her iki meme dokusu da kalıtsal veya çevresel nedenlerle asimetrik olabilir. Meme dikleştirme ameliyatı mümkün olduğunca memedeki asimetriyi düzeltmeyi ve sarkmayı gidermeyi amaçlar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Ameliyat genel anestezi ile ortalama üç saat sürer. İzole meme dikleştirme ameliyatı, meme boyutunun yeterli olduğu ancak meme dokusunun veya meme ucunun sarkık olduğu durumlarda memeyi toparlamak için yapılan ameliyatları içerir. Memede hem sarkma hem de hacim kaybının olduğu durumlarda meme dokusu kaldırılarak hacim kaybı silikon protez ile eş zamanlı olarak ortadan kaldırılır. Kesi izi meme ucunun çevresinden başlayan ters T şeklinde, lolipop ya da J harfi şeklinde hastanın meme yapısına göre belirlenir. Dokular memeye ve planlanan operasyona göre şekillenir.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır ?

Ameliyat günü hastanede geçmektedir. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem, gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. Büyütme ve protez kullanılan operasyonlarda, protezin yarattığı hacim ve gerginlikten dolayı özellikle ilk hafta bir rahatsızlık hissi olabilir. Özellikle meme estetiği sonrası ilk haftalarda kişi ilk yedi ila on gün sonra günlük hayatına dönebilir, genellikle ameliyattan sonraki ilk üç ay meme üzerine yatılmaması ve destekli korse kullanılması önerilir. ilk dört hafta için. Özellikle ilk haftalarda korse kullanımı ödemin gerilemesi için çok önemlidir. Hasta operasyondan iki ila üç hafta sonra yan yatmaya başlayabilir, ortalama dört ila altı ay sonra havuza ve denize rahatlıkla girebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı mümkün olduğunca memedeki asimetriyi düzeltmeyi ve sarkıklığı gidermeyi amaçlar.

Protez İle Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatlarının birleşiminden oluşan bir ameliyattır. Sadece implantın yeterli olmadığı durumlarda meme dikleştirme ile birlikte uygulanır

Protez İle Meme Dikleştirme Neden Yapılır ?

Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatlarının kombine edilmesi, memede hem sarkma hem de hacim kaybının olduğu durumlarda tercih edilen bir işlemdir. Sadece meme dokusunu kaldırmanın yeterli olmadığı durumlarda silikon protez ile eş zamanlı olarak memedeki hacim kaybı da giderilir.

Protez İle Meme Dikleştime Nasıl Yapılır ?

Ameliyat genel anestezi ile ortalama üç saat sürer. Kesi sadece meme başı çevresinde veya meme başından başlayıp aşağıya doğru uzanan lolipop izi şeklinde, J izi veya ters T şeklinde bir iz şeklinde planlanır. Yara izi ve kesi hastadan hastaya ve planlanan operasyona göre şekillenir.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır ?

Ameliyat günü hastanede geçmektedir. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem, gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. Büyütme ve protez kullanılan operasyonlarda, protezin yarattığı hacim ve gerginlikten dolayı özellikle ilk hafta bir rahatsızlık hissi olabilir. Özellikle meme estetiği sonrası ilk haftalarda kişi ilk yedi ila on gün sonra günlük hayatına dönebilir, genellikle ameliyattan sonraki ilk üç ay meme üzerine yatılmaması ve destekli korse kullanılması önerilir. ilk dört hafta için. Özellikle ilk haftalarda korse kullanımı ödemin gerilemesi için çok önemlidir. Hasta operasyondan iki ila üç hafta sonra yan yatmaya başlayabilir, ortalama dört ila altı ay sonra havuza ve denize rahatlıkla girebilir.

Ji̇nekomasti̇ Ameli̇yatı Neden Yapılır ?

Erkeklerde kadın tipi meme büyüklüğü kişiyi görsel olarak rahatsız edebilir ve bireylerde psikolojik ve sosyal sorunlara neden olabilir. Çoğunlukla sosyal alanlarda bol giyinmek, kambur durarak göğüsleri gizlemek şeklinde hayatın akışını etkileyebilir. Ameliyat sonucunda memelerin istenilen büyüklükte olması hedeflenir.

Ji̇nekomasti̇ Ameli̇yati Nasıl Yapılır ?

Ameliyat genel anestezi altında ortalama bir saat sürer. Liposuction ile 1 cm’den küçük izlerin ekstra bir kesi yapılmadan yapılan bir operasyonla tedavi edilmesi mümkündür. İlerlemiş boyutta olan vakalarda kilo verme sonrası sarkma, germe ve cerrahi kesilerle düzenleme vücut durumuna göre planlanır.

Ameli̇yat Sonrasi Süreç Nasıldır ?

Ameliyat günü hastanede geçmektedir. Ameliyattan sonraki ilk hafta ödem, gerginlik ve rahatsızlık oluşabilir. Ameliyattan sonraki ilk 4 hafta korse kullanılması önerilir.

Jinekomasti

Erkeklerde kadın tipi meme büyüklüğü olarak bilinen jinekomasti, erkeklerde memelerin olması gerekenden daha büyük, şiş, dolgun ve hassas olması durumu olarak tanımlanabilir. Bir erkeğin göğüslerinin büyümesine genellikle hormon dengesizliği veya hormon tedavisi neden olur.

Size en uygun tedavi yöntemlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınız için iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.