Genital Estetik

Hastanın ihtiyacına göre vajinoplasti ameliyatları yapılabileceği gibi her ikisi kombine edilebilir. Labioplasti, labialardaki sorunları düzeltmek için yapılan bir ameliyat iken, vajinoplasti vajinayı daraltmak için yapılan bir ameliyattır.

Vajinoplasti Neden Yapılır ?

Vajinal dokularda özellikle doğumdan sonra veya yaşlanmayla birlikte gevşeme ve genişleme olabilir. Bu cinsel işlev bozukluğuna ve özgüven kaybına neden olabilir. Vajina daraltmak için vajinoplasti yapılır.

Vaji̇noplasti̇ Nasıl Yapılır ?

Kullanılacak teknik kişinin durumuna göre belirlenir. Ameliyatsız bir yöntem olan lazer vajinoplasti hafif büyütmelerde uygulanabilirken, ileri vakalarda cerrahi müdahale tercih edilir.
Lazer vajinoplasti yöntemi ile yapılan işlemlerde kişi işlem sonrasında günlük hayatına devam edebilir, anestezi gerektirmez ve iyileşme süreci hafif ağrılar dışında ağrısız bir süreçtir. İşlemin etkisi birkaç hafta içinde görülür.
Cerrahi vajinoplasti işlemlerinde vajina içindeki dokular daraltılır ve cerrahi olarak uygulanır. İşlem ortalama 1 saat sürer. Hastaneye yatmaya gerek yok

Ameliyat sonrası Süreç Nasıldır ?

Lazer vajinoplasti sonrası 6 hafta cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez.
Cerrahi vajinoplastide vajina içindeki dokular sıkılaştırılır ve vajinoplasti uygulanır. Hastanede yatmaya gerek yok. Ameliyattan sonra ağrı olabilir, bu ağrı ağrı kesicilerle giderilebilir. Hafif kanama görülebilir. İyileşme ortalama 1 hafta sürer. Cerrahi vajinoplasti sonrası ameliyattan sonraki ilk 6 ay cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez.
Dış Labia’nın Büyütülmesi

Daha küçük dış dudaklar, iç genital kıvrımları örtmek için yeterli olmayabilir. Bu durumda kişinin kendi vücudundan yağ enjekte edilerek veya yapay dolgu maddeleri kullanılarak dış dudak hacmi arttırılabilir.

Kasık Bölgesindeki Fazla Yağların Alınması
Genital bölgenin üst kısmındaki fazla yağlara liposuction ile müdahale edilebilir. Bu süreç diğer genital süreçlerle birleştirilebilir.

Vajinoplasti

Vajinanın yeniden yapılandırılması ve daraltılması işlemine vajinoplasti denir.

Labioplasti

Labioplasti, iç dudakların boyutunu küçültmek ve iç dudakların doğal kıvrımlarını geride bırakmak için yapılan bir ameliyattır.

Labi̇oplasti̇ Neden Yapilir?

Kişinin dış genital bölgesinin iç dudaklarını kapatmaması ve iç dudaklarının gereğinden fazla büyümüş olması hem görsel hem de işlevsel bozukluklara neden olabilir. Zaman zaman kıyafet seçimini etkileyebilir. Kıvrımlar arasında biriken mikroplar genital enfeksiyonlara neden olabilirken, hijyen bozuklukları hoş olmayan bir kokuya neden olabilir. Bu, özgüven kaybına ve cinsel işlev bozukluklarına yol açabilir.

Labi̇oplasti̇ Nasil Yapilir?

Operasyon genellikle lokal anestezi veya sedasyon ile yapılır. Fazla olan alt kısım çıkarılarak ve iç dudakların doğal kıvrımları geride bırakılarak operasyon gerçekleştirilir. Hastanede yatmaya gerek yoktur.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır ?

Ortalama iyileşme süresi 1 haftadır. Kişinin bir sonraki döneme kadar iyileşmesi için adet döneminin sonunda operasyonun yapılması önerilir. İşlem sonrası hasta 4 hafta cinsel ilişkiye girmemelidir. Ameliyattan sonra nadiren kanama olabilir. Belirgin bir ağrı gözlenmez, ancak görülürse ağrı kesicilerle giderilebilir. Nadiren mantar enfeksiyonuna bağlı olarak yara ayrılması (yara ayrılması) gelişebilir. Bu durumda jinekolojik kontrol önerilir.

Size en uygun tedavi yöntemlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınız için iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.